beebi-ja-lapsevanem-käest-kinni-hoidmas

Imiku areng: nahk ja puudutus

Kõik lapse erinevate arenguetappide kohta
Aeg, mil pisikese meeled hakkavad arenema ja ta õpib paremini tajuma puudutamist, on äärmiselt põnev. Loe lähemalt, milliseid imiku arenguetappe on oluline tähele panna.

Imiku arenguetapid: erinevad arenguperioodid

Kõik imikud arenevad erineva kiirusega, on kasulik tunda üldjoontes lapse arenguetappe.

Kuidas saan oma beebi arengule kaasa aidata?

Vanematel on lapse arengus väga tähtis roll. Loe lähemalt, mida saad teha, et aidata lapse meeltel paremini areneda.

Mänguaja tähtsus

Mängu ajal õpib imik aru saama erinevatest vormidest, värvustest ja tekstuuridest, mis aitavad tal ümbritsevat maailma tundma õppida. Anna kindlasti lapsele interaktiivseid mänguasju, mis veerevad ringi, hüppavad välja ja teevad häält.

Imiku meelte treenimine

Kasvades hakkab imik üha rohkem ümbritsevat maailma tajuma ja tema meeled hakkavad arenema. Stimuleerides imiku tundmismeelt, võid anda lapse füüsilisele ja vaimsele arengule tugeva tõuke.

Imiku meeli stimuleerivad ka igapäevased tegevused. Kui vahetad beebi mähkmeid, siis räägi temaga samal ajal ja kirjelda, mida teed. Võid isegi anda talle kätte anda vatitupsu või mähkme, et ta harjuks erinevate materjalidega.

Ära unusta teha vannitamisest suurt sündmust! See on suurepärane võimalus õpetada oma lapsele erinevaid nahaaistinguid nagu kuiv ja märg, soe ja külm.

Proovi anda beebile vaatamiseks ja katsumiseks huvitavaid, aga ohutuid asju, kui ta lamab voodis või kui sõidutad teda vankris. See on suurepärane viis pakkuda lapsele tegevust ja ühtlasi teda õpetada, sest laps harjub sellega, millise tunde erinevad asjad tekitavad.

 

 

NIVEA tooted imiku õrnale nahale

Meie soovitused