beebi-ja-lapsevanem-käest-kinni-hoidmas

Imiku areng: nahk ja puudutus

Kõik lapse erinevate arenguetappide kohta

Aeg, mil pisikese meeled hakkavad arenema ja ta õpib paremini tajuma puudutamist, on äärmiselt põnev. Loe lähemalt, milliseid imiku arenguetappe on oluline tähele panna.

Imiku arenguetapid: erinevad arenguperioodid

Kõik imikud arenevad erineva kiirusega, on kasulik tunda üldjoontes lapse arenguetappe.

Imiku arenguetapid on väga erilised hetked

Sinu beebi kõik „esimesed” on ainulaadsed hetked, mis jäävad sulle igaveseks meelde. Ükskõik, kas tegemist on esimeste sammude või esimese naeruga – need hetked pakuvad enneolematut rõõmu.

Oluline on siiski mitte keskenduda liiga palju mõnele konkreetsele arengutähisele ja pidada meeles, et iga beebi on erinev. Kui sinu pisikesel läheb mõne arenguetapini jõudmiseks pisut rohkem aega, võib olla põhjuseks see, et ta suunab oma energia mõnele teisele meelele.

Tundmismeelt hakkab laps kasutama kohe pärast sündi ja see on oluline osa tema õppimisest ja arengust.

Millal hakkavad imikud nägema?

beebisilm-suurelt

Nägemine areneb järk-järgult välja esimese eluaasta jooksul. Sündides on imiku nägemine udune ja kuni esimese elukuu lõpuni võib tal olla raske fookustada lähedal asuvaid objekte ja saavutada silmsidet. Kaheksandaks elukuuks on nägemine selgem ja pisike märkab ka kaugemal asuvaid esemeid.

Kuidas saan oma beebi arengule kaasa aidata?

Vanematel on lapse arengus väga tähtis roll. Loe lähemalt, mida saad teha, et aidata lapse meeltel paremini areneda.

Mänguaja tähtsus

jalgpalliga-mängiv-imik

Mängu ajal õpib imik aru saama erinevatest vormidest, värvustest ja tekstuuridest, mis aitavad tal ümbritsevat maailma tundma õppida. Anna kindlasti lapsele interaktiivseid mänguasju, mis veerevad ringi, hüppavad välja ja teevad häält.

Imiku meelte treenimine

Kasvades hakkab imik üha rohkem ümbritsevat maailma tajuma ja tema meeled hakkavad arenema. Stimuleerides imiku tundmismeelt, võid anda lapse füüsilisele ja vaimsele arengule tugeva tõuke.

Imiku meeli stimuleerivad ka igapäevased tegevused. Kui vahetad beebi mähkmeid, siis räägi temaga samal ajal ja kirjelda, mida teed. Võid isegi anda talle kätte anda vatitupsu või mähkme, et ta harjuks erinevate materjalidega.

Ära unusta teha vannitamisest suurt sündmust! See on suurepärane võimalus õpetada oma lapsele erinevaid nahaaistinguid nagu kuiv ja märg, soe ja külm.

Proovi anda beebile vaatamiseks ja katsumiseks huvitavaid, aga ohutuid asju, kui ta lamab voodis või kui sõidutad teda vankris. See on suurepärane viis pakkuda lapsele tegevust ja ühtlasi teda õpetada, sest laps harjub sellega, millise tunde erinevad asjad tekitavad.

 

 

Imiku masseerimine on naha arengule väga kasulik

imikule-tehakse-massaaži

Füüsiline kontakt lapsega on oluline alates esimestest elupäevadest, et luua lapsega emotsionaalselt lähedane side ja hooldada tema õrna nahka. Proovi *NIVEA Baby imikuõli*, masseerides seda õrnalt pisikese naha sisse pärast vannitamist.

Tähtsaimad nõuanded imiku arengu heaks

  •  Räägi oma kullakesega kogu aeg, et arendada tema suhtlus- ja arusaamisoskust.
  • Lase pisikesel katsuda ja uurida erinevaid pindu, et ta õpiks ümbritsevat keskkonda tundma.
  • Väldi telerit ja arvutit – inimlik suhtlus on äärmiselt oluline, et anda beebile kohest tagasisidet.
  • Hoolitse hästi beebi naha eest, et nahk tugevneks ja areneks. On väga oluline kasutada spetsiaalset beebi pesuvahendit, milleks sobib *NIVEA Baby pehme imikušampoon ja vannikreem*.