imik-sinistel-käterätikutel

Imiku pesemise nõuanded

Põhilised imikuhoolduse nõuanded, et hoida pisike puhtana
Imiku puhastamine ja vannitamine on imikuhoolduse väga tähtis osa. Põhjalikult ja hellalt tegutsedes võib see olla mõnus kogemus teile mõlemale.

Imikuhooldus: vannitamisaja tähtsus

Imiku vannitamine on tore aeg veendumaks, et lapse kõik hooldusvajadused saaksid täidetud.

Aeg imikut vannitada!

Vannitamisaeg on emale ja lapsele väga eriline läheduse tugevdamise aeg. Kuna seda tehakse sageli päeva lõpus, siis on see hea võimalus koos lõdvestuda ja nautida lähedust tekitavat vannitamiskogemust. See on samuti parim aeg imiku pealaest jalatallani puhtaks pesemiseks ja parima hoolduse tagamiseks.

Imikutooteid veebist otsides tuleks mõnele asjale erilist tähelepanu pöörata. Imiku nahk on täiskasvanu omast tundlikum ja tähtis on hoolitseda selle eest, et valitud tooted ei põhjustaks ärritust. *NIVEA Baby Pure & Sensitive õrnatoimeline imiku-pesemisvedelik* on spetsiaalselt loodud imiku tundliku naha jaoks. Päris esimestel päevadel soovitatakse kasutada pesuvahendi asemel paari tilka beebiõli.


Kui kaua peaks imiku vannitamine kestma?

Esimese vannitamisega on soovitatav oodata seni, kuni nabanöör on ära tulnud. Vannivee temperatuur peaks olema umbes 37 °C. Kui lapsel on hea olla, lase tal veel viis minutit vannis olla. Liiga kaua ei tohiks vannitamine siiski kesta, sest see võib imiku nahka kuivatada.

Nõuanded imiku õigesti vannitamiseks

  • Enne imiku vette tõstmist kontrolli vee temperatuuri randme või küünarnukiga.
  • Ära jäta kunagi imikut vees üksi – isegi mitte sekundiks!
  • Kasuta pehmet pisikese kuivaks tupsutamiseks pehmet käterätikut. Talle meeldib eriti eelnevalt soojendatud käterätik.
  • Pane kindlasti puhtad riided või pidžaama käepärast, et imik peale vanni ei külmetaks.

Is it necessary to bath your baby every day?

Despite popular opinion, it’s not necessary to bath your baby every day. Two or three times a week is generally enough to keep your little one clean and smelling fresh, as long as you cleanse enough during nappy changes and after feeds.

Niisutamine pärast vannitamist – miks see on tähtis?

Imiku nahk on kõige pehmem pärast vannitamist. See on samuti parim aeg imiku niisutava kreemiga kreemitamiseks, sest siis imab nahk kõige rohkem niiskust. Eriti tähtis on see siis, kui oled märganud, et imiku nahk on kuiv või kui tal on nahaprobleeme (nt ekseem). Niisutamise kõrval võiksid last ka imikuõliga veidi masseerida. Masseerimine on tore võimalus ema ja lapse vahelise sideme tugevdamiseks ning see on ka nahale väga kasulik.

Vali imiku tundlikule nahale mõeldud koostisega kreem, nagu *NIVEA Baby Pure & Sensitive õrnatoimeline imiku ihupiim*. Ihupiima koostises on sheavõid, kuid 0% parabeene, alkoholi ja värvaineid. Kreem niisutab intensiivselt ja võid kindel olla, et imiku nahk on hästi hooldatud.
Niisutamine ei ole hea mitte ainult õhtul pärast vannitamist – ka hommikune kreemitamine võib olla hea viis valmistada lapse nahk ette väljas mängimiseks või muudeks toredateks ettevõtmisteks, mis sul plaanis on.

Baby care: Keeping your little one clean all

When caring for your baby, it’s important not to miss the little areas like the toenails, nose and eyelids.

Imikuhoolduse tooted NIVEAlt

Meie soovitused