Imiku pesemise nõuanded

Imiku puhastamine ja vannitamine on imikuhoolduse väga tähtis osa. Põhjalikult ja hellalt tegutsedes võib see olla mõnus kogemus teile mõlemale.

Imikuhooldus: vannitamisaja tähtsus

Imiku vannitamine on tore aeg veendumaks, et lapse kõik hooldusvajadused saaksid täidetud.

Kui kaua peaks imiku vannitamine kestma?

Esimese vannitamisega on soovitatav oodata seni, kuni nabanöör on ära tulnud. Vannivee temperatuur peaks olema umbes 37 °C. Kui lapsel on hea olla, lase tal veel viis minutit vannis olla. Liiga kaua ei tohiks vannitamine siiski kesta, sest see võib imiku nahka kuivatada.

Nõuanded imiku õigesti vannitamiseks

  • Enne imiku vette tõstmist kontrolli vee temperatuuri randme või küünarnukiga.
  • Ära jäta kunagi imikut vees üksi – isegi mitte sekundiks!
  • Kasuta pehmet pisikese kuivaks tupsutamiseks pehmet käterätikut. Talle meeldib eriti eelnevalt soojendatud käterätik.
  • Pane kindlasti puhtad riided või pidžaama käepärast, et imik peale vanni ei külmetaks.
 

Kas imikut peab iga päev vannitama?

Vastupidi levinud arvamusele ei ole imikut vaja iga päev vannitada. Kaks-kolm korda nädalas on üldiselt piisav, et pisike oleks alati puhas ja värske lõhnaga, kui sa teda mähkmeid vahetades ja pärast söötmist piisavalt puhastad.

Niisutamine pärast vannitamist – miks see on tähtis?

Imiku nahk on kõige pehmem pärast vannitamist. See on samuti parim aeg imiku niisutava kreemiga kreemitamiseks, sest siis imab nahk kõige rohkem niiskust. Eriti tähtis on see siis, kui oled märganud, et imiku nahk on kuiv või kui tal on nahaprobleeme (nt ekseem). Niisutamise kõrval võiksid last ka imikuõliga veidi masseerida. Masseerimine on tore võimalus ema ja lapse vahelise sideme tugevdamiseks ning see on ka nahale väga kasulik.

Vali imiku tundlikule nahale mõeldud koostisega kreem, nagu *NIVEA Baby Pure & Sensitive õrnatoimeline imiku ihupiim*. Ihupiima koostises on sheavõid, kuid 0% parabeene, alkoholi ja värvaineid. Kreem niisutab intensiivselt ja võid kindel olla, et imiku nahk on hästi hooldatud.
Niisutamine ei ole hea mitte ainult õhtul pärast vannitamist – ka hommikune kreemitamine võib olla hea viis valmistada lapse nahk ette väljas mängimiseks või muudeks toredateks ettevõtmisteks, mis sul plaanis on.

Aeg imikut vannitada!

Vannitamisaeg on emale ja lapsele väga eriline läheduse tugevdamise aeg. Kuna seda tehakse sageli päeva lõpus, siis on see hea võimalus koos lõdvestuda ja nautida lähedust tekitavat vannitamiskogemust. See on samuti parim aeg imiku pealaest jalatallani puhtaks pesemiseks ja parima hoolduse tagamiseks.

Imikutooteid veebist otsides tuleks mõnele asjale erilist tähelepanu pöörata. Imiku nahk on täiskasvanu omast tundlikum ja tähtis on hoolitseda selle eest, et valitud tooted ei põhjustaks ärritust. *NIVEA Baby Pure & Sensitive õrnatoimeline imiku-pesemisvedelik* on spetsiaalselt loodud imiku tundliku naha jaoks. Päris esimestel päevadel soovitatakse kasutada pesuvahendi asemel paari tilka beebiõli.Imikuhooldus: kuidas pisikest üleni puhtana hoida

Imiku eest hoolitsedes on tähtis meeles pidada ka väikeseid kohti, nagu varbaküüned, nina ja silmalaud.

Puhas pepu on põhiline!

Kui vannitad oma imikut mõne päeva tagant, siis on eriti tähtis hoida pepu mähkmete vahetamise vaheaegadel puhas. Kui lapse nahk kipub punetama või hauduma, siis proovi selle vähendamiseks ja leevendamiseks *NIVEA Baby imiku pepusalvi*,

Viis kohta, mis kipuvad ununema

  • Naba
  • Kõrvatagused
  • Sõrmede ja varvaste vahed
  • Jalatallad ja kannad
  • Küünarnukid ja põlved

Õigesti kuivatamine

Imik jahtub pärast vanni kiiresti ja seetõttu on tähtis mähkida laps kohe pehmesse, võimalusel eelnevalt soojendatud rätikusse. Tupsuta laps õrnalt kuivaks, kuid ära hõõru, sest see võib imiku tundlikku nahka ärritada. Ole eriti tähelepanelik nahavoltidega, et need saaksid täiesti kuivaks.

Pisikese küünte puhastamine

Imiku sõrme- ja varbaküünte all võib olla hämmastavalt palju mustust ning väga tähtis on need puhtana hoida. Proovi küüsi õrnalt puhastada pehme, eelnevalt sooja vette kastetud hambaharjaga. Lõika küüsi korrapäraselt, et vältida mustuse küünte alla kogunemist.