NIVEA Banner

Kas sul on küsimusi huultehoolduse kohta?

1. Miks vajan oma huultele spetsiaalset hooldust? 
Sinu huulte nahk on äärmiselt õhuke ja tundlik. Su huultel on vaid õhuke kiht, mis kaitseb neid väliste ärritajate eest. Huultehooldustooted säilitavad su naha head tervist. Väga tähtis on korralikult hoida niiskustaset. Peale selle on eriti tähtis kaitsta huuli väliskeskkonna mõjude, nagu külma, tuule ja UV-kiirguse eest. Huulte kaitsmiseks peaksid nende eest terve päeva hoolitsema, mitte ainult välja minnes. Talv võib su huulte vastu eriti karm olla, muutes need kiiresti kuivaks. Sama olukord on suvel, kui viibid kliimaseadmetega ruumides.

2. Kas huultehooldustoodete korrapärasel kasutamisel on oht neist sõltuvusse jääda? 
Teaduslikult ei ole tõestatud, et huultehooldustoodete kasutamine võiks tuua kaasa füüsilise sõltuvuse. Välispidiselt kasutatavad rasvad ei mõjuta naha endogeenset rasvade tootmist. Kui rasvu toodetakse väheses koguses, võib siiski juhtuda, et huultele tuleb mitu korda päevas hooldustooteid kanda, eriti talvel madala temperatuuri ja õhu vähese niiskusesisalduse tõttu. Korrapäraselt hooldatud huuled püsivad pehmed.

3. Lõhenenud huuled – mida teha? 
Kui su huuled muutuvad kuivaks ja lõhenevad, siis on väga tähtis kohe tegutseda! Parim lahendus on kasutada toodet, mis võib kuivust leevendada ja aidata huuli ravida, toetades samal ajal paranemisprotsessi. NIVEA huultehooldustoodete valikus on lõhenenud huulte esmaabiks huulepalsam SOS ja huulepalsam Med.

4. Kas huuled võivad saada päikesepõletuse?
Naha loomulik pigment aitab nahal välja filtreerida päikesevalguses oleva ohtliku UV-kiirguse. Kahjuks ei sisalda huulte nahk peaaegu üldse melaniini.  Seepärast tuleks otsese päikesevalguse käes kanda huultele alati päikesekaitsefaktoriga huuletoodet. Mõne NIVEA huultehooldustoote päikesekaitsefaktor (SPF) on 15. Kui oled rannas või mägedes, soovitame valida kõrgema kaitseastmega toote. Peale selle ära unusta –  UV-kiirgus võib mõjutada su huuli ka pilvise ilmaga. NIVEA huultehooldustoodete valikus on tooteid päikesekaitsefaktoriga 30 (SPF30).


Kas sul on veel küsimusi?

Võta ühendust meie kontaktivormi kaudu.
product-stage-bg