Kas sul on küsimusi näohoolduse kohta?

1. Miks on niiskus näonahale nii tähtis?

Veel on märkimisväärne roll naha terve välimuse tagamisel. Naha sarvkihis on 10–30% vett, sügavamates kihtides veelgi rohkem. Optimaalse niiskustasakaaluga nahk on elastne ja sile ning toimib rikkumata kaitsebarjäärina. Ebapiisava niiskuse korral võib tagajärjeks olla kare ja kahvatu nahk. Samuti võib kuiv nahk kaotada oma elastsuse ja sellesse võivad tekkida väikesed mikrolõhed, mis võivad halvendada naha kaitsebarjäärina toimimist. Seetõttu on niiskus väga tähtis naha terve välimuse ja tasakaalustatuse tagamisel. NIVEA näohooldustooted aitavad sul nahka niisutada ja toita.

2. Milline on kuiva näonaha tõhus hooldus?

Kuiva naha parim hooldus on tasakaalustatud õrnatoimeline puhastus ning niisutav ja toitev hooldus. NIVEA tooted kuivale nahale on välja töötatud spetsiaalselt nii, et need vastaksid kuiva naha vajadustele. Nahatüüp on märgitud tootele. NIVEA puhastustooted kuivale nahale eemaldavad õrnalt, kuid põhjalikult meigi ja mustuse. Samal ajal on need õrnatoimelised ja hoiavad naha niiskustasakaalu. NIVEA hooldustooted kindlustavad naha intensiivse niisutamise ja toitmise. Need toetavad naha enda kaitsebarjääri ja aitavad vältida veekadu. Lisaks need toidavad nahka, et saavutada sile ja tervisliku ilmega jume. NIVEA pakub eritooteid kuivale nahale, nagu NIVEA toitev päevahooldus, NIVEA hellitav puhastuspiim või NIVEA õrn puhastuskreem.

3. Millised tegurid võivad põhjustada näonaha kuivust?

Naha sarvkihti (stratum corneum) katab hüdrolipiidkile.  Mõlemad koos moodustavad kaitsebarjääri, mille ülesanne on kaitsta nii bakteriaalsete nakkuste eest kui ka hoida naha niiskustasakaalu. Kaitsebarjääri kahjustused võivad tuua kaasa naha veetustumise. Naha kuivust võivad põhjustada nii välised kui ka sisemised tegurid. Välised tegurid on ilmastikumõjud, nagu tuul, keskküttega ruumide õhk, õhu madal niiskustase, kõrge ja madal temperatuur ning UV-kiirgus. Lisaks on olulised ka isiklikud harjumused, nt tugevatoimeliste puhastustoodete liigne kasutamine ning samuti mõned ravimid, stress, ebapiisav vedelike tarbimine ja teatavad toitumisharjumused. Peale selle võivad kuiva naha põhjusteks olla sisemised tegurid, nagu hormonaalsed mõjud, haigused ja naha vananemine.

4. Miks peaksin kasutama spetsiaalseid näopuhastustooteid?

Puhastamine on esimene samm naha loomuliku ilu ja terve välimuse hoidmisel. NIVEA näopuhastustooted puhastavad naha õrnalt ja põhjalikult meigist, rasust ja ebapuhtustest ilma seda kuivatamata ega naha happelist kaitsekihti ründamata. Näopuhastustooted arvestavad ühtlasi erinevate nahatüüpide eripäraga. Nahk valmistatakse järgmisteks hooldussammudeks parimal viisil ette.

5. Mida saab suurte nahapooridega ette võtta?

Esimene samm oleks igapäevane puhastamine, et eemaldada mahaloputatavate puhastustoodetega nahalt liigne rasu, ja sellele järgneb vastavalt nahatüübile näotooniku kasutamine. Lisaks tuleks 1–2 korda nädalas kasutada sügavpuhastavat näomaski või näokoorijat. NIVEA näohooldustoodetest on soovitatavad kerged niisutavad tooted.

6. Kui sageli peaksin kasutama nahka koorivat toodet?

Normaalsel, segatüüpi või ebapuhtustele kalduval nahal tuleks näokoorijat kasutada 1–2 korda nädalas, et suurendada näopuhastustoodete puhastavat mõju. NIVEA kooriva tootega pestakse rasu ja ebapuhtused õrnalt, kuid põhjalikult maha ning surnud naharakud eemaldatakse pealmise nahakihi kerge mehaanilise töötlemisega. NIVEA pakub spetsiaalseid koorimistooteid, nagu NIVEA nahka viimistlev koorija või NIVEA ebapuhtuste vastane kolm-ühes puhastusvahend. Tundliku nahaga inimesed ei tohiks koorimist liiga sageli kasutada ja nad peavad veenduma, et toode sobib konkreetselt nende tundlikule nahatüübile.

 7.  Mis kasu on tooniku kasutamisest lisaks näo puhastamisele?

Puhastavad tooted vabastavad naha õrnalt, kuid põhjalikult meigist, rasust ja ebapuhtustest. Lisaks aitab uus mitsellaarvesi õrnalt eemaldada veeslahustuvat ripsmetušši. Toonik aitab esmajoones su näonahka puhastada. See eemaldab nahale jäänud jäägid, värskendab ja niisutab nahka. NIVEA kuivale või tundlikule nahale mõeldud toonikul on rahustavad omadused, samas kui NIVEA vee-efektiga toonik segatüüpi nahale on matistava toimega. See annab nahale sügavalt puhastatud ja võrratult värske tunde.

8. Mis kasu on silmaümbruse nahal spetsiaalse silmahooldustoote kasutamisest?

Sinu silmaümbruse naha omadused on teiste näoosade nahast väga erinevad. Silmade ümber ja all olev nahk on väga õhuke ja nahaalune rasvkoe kiht on nõrgem. See on väga tundlik ja reageerib keha muutustele, eriti vee hoidmise ja jaotusega seotud muutustele. Selle tundlikkuse tõttu võib nende muutuste tagajärgi kõigepealt näha silmade ümbruses, näiteks tumedate rõngaste või peente joonekestena. NIVEA silmahooldustooted (nt NIVEA Q10 kortsudevastane silmahooldus) on väga õrnatoimelised, ei sisalda lõhnaaineid, aitavad vähendada kortsude teket ning vähendada tumedaid rõngaid silmade all, et anda sulle siledam ja särava jumega nahk.

9. Miks peaks õhtul spetsiaalset öökreemi kasutama?

Õhtul ja öösel, kui nahk on rohkem lõdvestunud, kiireneb nahka uuendav rakkude jagunemisprotsess. Seepärast on öise toote kõige tähtsam ülesanne seda taastumisprotsessi toetada ning samuti nahka niisutada ja hooldada. Seega tuleks kasutada võimalust kanda nahale nahale spetsiaalselt selleks kohandatud kreeme. Lisaks öiste hooldustoodete suuremale taastavale mõjule erineb nende koostis päevastest hooldustoodetest selle poolest, et need ei anna täiendavat UV-kaitset, sest see pole öösel vajalik.

10. Mis põhjustab mu naha enneaegset vananemist?

Enneaegset vananemist mõjutavad mitmesugused tegurid. Kõige tähtsam tegur on päikesevalguse UV-kiirgus, kuid samuti võivad teised väliskeskkonna mõjud, nagu ebatervislik eluviis või psühholoogiline stress, põhjustada naha enneaegset vananemist. Need tegurid kutsuvad esile nahas vabade radikaalide suurenenud tekke, mis on peamine naha enneaegse vananemise põhjus.  NIVEA pakub spetsiaalseid päikesekaitsefaktoriga näohooldustooteid, nagu NIVEA niisutav päevahooldus SPF 15 või Q10 kortsudevastane päevahooldus SPF 15 või SPF 30.

11. Kas päevasel hooldustootel peaksid olema päikesekaitse omadused?

Sinu naha enneaegse vananemise peamine stressi põhjustav tegur on päikesevalguse UV-kiirgus. Seetõttu võivad UV-filtritega NIVEA näohooldustooted aidata vähendada UV-kiirguse mõju näonahale. Üldiselt on niisutava kreemi peamine ülesanne suurendada naha niiskussisaldust, mis annab nahale värskema ja lõõgastunuma ilme. UV-filtreid sisaldav niisutav kreem kaitseb nahka ka UVA/UVB kiirguse eest. Erinevad NIVEA näohooldustooted on erineva kaitseastmega. Seetõttu vaata alati pakendilt, milline on sinu valitud toote kaitseaste (SPF). Päikesekaitsefaktoriga NIVEA näohooldustooted (nt NIVEA niisutav päevane hooldus SPF 15) kaitsevad su nahka igapäevase päikesevalguse eest. Kui sa vajad kaitseks päikese eest spetsiaalseid tooteid (nt tugeva päikesekiirgusega päevitama või ujuma minnes), siis sobivad sulle meie spetsiaalselt välja töötatud NIVEA päikesekaitsetooted.

12. Kas suvel ja talvel tuleb kasutada erinevaid nahahooldustoodete sarju?

 Näonaha seisund võib muutuda vastavalt aastaaegade vaheldumisele. Talvel on nahk tavaliselt kuivem kui suvel.  Kuigi nahatüüp võib aasta jooksul muutuda, võivad naha omaduste muudatused olla kas väikesed või siis üsna suured. Kui oled leidnud nahahooldustoodete sarja, mis hoolitseb aastaringselt hästi su näonaha eest, siis pole vaja seda teise tootesarja vastu vahetada. Kui siiski tunned, et su nahk ei ole piisavalt hooldatud või niisutatud, siis oleks mõistlik kasutada rikkalikuma koostisega või niisutavamaid tooteid, nagu NIVEA niisutav päevane hooldus või talvel NIVEA toitev päevane hooldus.

13. Mida tähendab komedogeenne?

Tooteid nimetatakse mittekomedogeenseteks, kui on tõestatud, et need ei ummista poore, mis võivad muutuda komedoonideks. Komedoonide teket võivad mõjutada mitmed tegurid. Üks võimalik tegur on liigne naharasu, mis põhjustab rasunäärmete ummistumist ning seetõttu hoogustab nahas komedoonide teket. Mittekomedogeensed puhastus- ja nahahooldustooted on spetsiaalselt ette nähtud ebapuhtustele kalduvale nahale (peamiselt rasune ja segatüüpi nahk).


Kas sul on veel küsimusi?

Võta ühendust meie kontaktivormi kaudu.
product-stage-bg