Jätkusuutlikkus

Meie jaoks ei ole hoolitsus mitte ainult osa meie põhitegevusest, vaid ka põhiväärtus, meie vastutus inimeste ja keskkonna ees.

Jätkusuutlikkus

Meie jaoks ei ole hoolitsus mitte ainult osa meie põhitegevusest, vaid ka põhiväärtus, meie vastutus inimeste ja keskkonna ees.

Meie teekond jätkusuutlikkuseni

NIVEA on usalduse ja kvaliteedi sünonüüm, mistõttu pingutame alati selle nimel, et säästvalt vähendada oma toodete mõju keskkonnale. Hoolitsus on meie tegevuse alus. Seda meeles pidades tagame, et inimesed on kõigi meie tegevuste keskpunktiks.

Kvaliteetne tooraine tagab kõrge kvaliteediga tooted

Mõningad toorained, mida me oma toodetes kasutame, on haruldased ja ei ole mingit garantiid, et need on olemas ka tulevikus. Seetõttu toetame toorainete säästvat hankimist ja töötame pidevalt alternatiivide arendamise kallal, et täita meie kõrgeid kvaliteedinõudeid.
Beiersdorf toetab palmiõli säästvat põllumajanduslikku tootmist.

Säästva palmiõli suunas

Beiersdorf ei kasuta palmiõli kosmeetika tootmiseks ega tooda ka töödeldud aineid, mis on valmistatud palmiõli või palmituumaõli baasil. Nagu kosmeetikatööstuses tavaks, kasutame teatud toodetes siiski vajalikke lisaaineid, näiteks emulgaatoreid ja pindaktiivseid aineid. Need on tavaliselt valmistatud mineraal- ja taimeõlide, näiteks kookosõli, rapsiõli või isegi palmiõli ja palmituumaõli baasil. 

Teeme juba palju aastaid tihedat koostööd oma tarnijatega, et muuta tarneahelat läbipaistvamaks. Soovime tagada, et tee tooraineallikast derivaatideni oleks jätkusuutlik ning toetada säästva palmiõli ja palmituumaõli tootmise arengut ja laienemist. Lisaks tegutsemisele Säästliku Palmiõli Ümarlauas (RSPO), osaleme ka vastloodud Säästliku Palmiõli Foorumis (FONAP) ning oleme pühendunud olemasolevate sertifitseerimiskriteeriumide edasiarendamisele. 

Oleme viimastel aastatel teinud suuri edusamme säästvalt toodetud palmituumaõli kasutamise suunas.  Püüame hankida vastavaid koostisaineid ainult sertifitseeritult säästva päritoluga allikatest (Certified Sustainable Palm Kernel Oil) ning minna aastaks 2020 üle eraldatud ja vähemalt tasakaalustatud mahukogusega palmi(tuuma)õlidele ja vastavatele derivaatidele. Kuni täieliku ülemineku saavutamiseni ostab Beiersdorf sertifikaate platvormi GreenPalm kaudu. 2014. aastaks oli 100% palmiõlist ja tooraines sisalduvatest palmituumaõli ekvivalentidest sertifikaatidega kaetud.  

Muide, ülevaate oma lemmiktoote koostisainete kohta leiad tooteinfo lehelt.

Alternatiivid loomkatsetele

Loomkatsed on kosmeetikatoodete tootmisel Euroopa Liidus keelatud alates 2004. aastast. Toodete kõigi koostisainete kohta kehtib keeld alates 2013. aastast. Beiersdorf loobus loomkatsetest, kus iganes võimalik, ammu enne seda kuupäeva. Oleme veendunud, et meie tooteid ei ole vaja loomade peal katsetada, et teha kindlaks nende ohutus ja efektiivsus.
Oleme arendanud nn in-vitro alternatiive loomkatsetele rohkem kui 20 aasta jooksul.
Beiersdorfi jaoks on alternatiivsete meetodite arendamine ja aktsepteerimine väga oluline. Juba rohkem kui 20 aastat on Beiersdorf edukalt töötanud kutseorganisatsioonides ja -ühendustes, et arendada välja in-vitro alternatiive loomkatsetele. Oleme selles osas üks juhtivaid, tuntumaid ja tunnustatumaid teadusettevõtteid maailmas.

Teeme aktiivselt tööd selle nimel, et olemasolevaid mitte-loomkatselisi alternatiivmeetodeid tunnustaksid kogu maailmas vastavad seadusandjad ja asutused ning toetame tööjõu ja rahastamise näol teadusalaseid jõupingutusi, mille sihiks on likvideerida praegu esinevad lüngad alternatiivsetes meetodites.

Vähem jäätmeid, sama kvaliteet

Peaaegu 100% taaskasutatavaid pakkematerjale

Tegeleme pidevalt oma toodete ja pakendite täiustamisega. Ükskõik, kas kasutame plasti, klaasi, metalli, pappi või paberit, püüame viia kasutatava materjali hulga miinimumini. Oleme olnud väga edukad ning tänaseks on peaaegu 100% meie pakkematerjalidest taaskasutatavad. Üheks eduloo näiteks on NIVEA ihupiima arenduslugu. Uue pakendi väljatöötamisega suutsime saavutada hämmastava kokkuhoiu. Teine võimalus vähendada pakkematerjale on kasutada meie täitepakendeid. Korduvtäidetavad seebidosaatorid toovad kaasa olulise jäätmete hulga vähenemise. NIVEA Creme dušikreemi täitepakendite kasutamise tulemusena tekib näiteks 75% vähem jäätmeid.

Toodete koostised

Üle 80% meie toodete koostisest moodustavad mittefossiilsed koostisained.

Tarbimine

Teeme pidevalt tööd selle nimel, et vähendada tootmises ja müügiprotsessis vee, energia ja haruldaste toorainete tarbimist.

Taaskasutus

Meie pakkematerjalid on 100% taaskasutatavad.

Transport

Tänu uuele pakendikujundusele saame ühel kaubaalusel transportida rohkem tooteid. See võimaldab meil vähendada CO2 heitmeid 585 tonni võrra aastas.

Pakend

Oleme vähendanud pakendite mahtu 15% võrra. See tähendab, et me säästame 350 tonni plasti aastas.