Nõuanded igapäevaseks juuksehoolduseks

Sõltumata sellest, kas juuksed on lühikesed või pikad, lokkis või sirged, tahame pakkuda neile parimat. Ilusate ja tervete juuste eelduseks on igapäevane, juuste vajadustele vastav hooldus.

Pesemine, kuivatamine, soengusse seadmine: täiuslik juuksehooldus

Igal juuksetüübil on erinevad vajadused. On oluline kindlaks määrata oma juuksetüüp, et saaksid valida oma juuste struktuurile sobiva hoolduse. Alljärgnevad nõuanded kirjeldavad üldist juuksehooldust.

Nõuanded lokkis ja kohevatele juustele

Peale keha ja näo vajavad niiskust ka juuksed, vastasel juhul muutuvad need kuivaks ja kahuseks. Sellepärast peaksid alati hoolitsema oma juuste eest vastavalt juuksetüübile, kasutades näiteks NIVEA juuksehooldustooteid.  Lokkis juuksed vajavad juba oma loomult rohkem toitvaid lipiide kui sirged juuksed. Seega tee juustele kord nädalas toitvat juuksemaski. 

Selle võid kerge vaevaga ise teha.
Sega veidi purustatud avokaadot supilusikatäie jogurti ja supilusikatäie jojoobiõliga ning masseeri segu juustesse. Lase mõjuda tund aega ja loputa siis korralikult välja. Su juuksed muutuvad kohe läikivamaks ja siledamaks. Peale selle peaksid välja töötama individuaalsed juuksehoolduse põhimõtted. Kasuta alati pärast juuste pesemist palsamit ja kuivata neid fööniga nii harva kui võimalik. Liigne kuumus võib kahjustada juuste struktuuri.

Raskesti käsitsetavad juuksed

Ära heida meelt ka siis, kui sul on paksud ja raskesti käsitsetavad juuksed! Saad juuksed alati nii soengusse seada, et need näevad välja suurepärased. Et oma juukseid toita, peaksid iga päev kasutama palsamit ja laskma juustel loomulikult õhu käes kuivada. Lõpuks masseeri juukseotstesse veidi viimistluskreemi või soenguvahtu, et vältida mõne üksiku juuksekarva turritamist.

Kui sul on aga lokkis juuksed, mis näevad sageli välja ebamäärased, sest neis ei ole piisavalt niiskust, on abiks kõik NIVEA juuksevahud. Nende pantenooli sisaldav koostis taltsutab lokid ja muudab need vetruvaks.
0126_HC_nõuanded_igapäevaseks_juuksehoolduseks_sissejuhatus_1
Kui sul on kiire, kuivata oma juuksed sirgeks, töödeldes neid harjaga juuksejuurtest otsteni. See sirgendab juukseid.
0126_HC_nõuanded_igapäevaseks_juuksehoolduseks_sissejuhatus_2

Täiuslik peegeldus, värske ja terve sära

Juuksed kogu oma hiilguses: läikivad juuksed on õige hoolduse tulemus. Selleks on olemas fantastilisi hooldavaid tooteid ja mitte ainult poes, vaid ka sinu külmikus.

Juuksemask siidiste ja tervete juuste saamiseks

Juuksed näevad välja terved ainult siis, kui need on läikivad ja kohevad. Sinu juustel ei ole paraku sageli piisavalt toitu ja vetruvust, mistõttu need näevad välja haprad ja elutud.

Abiks on juuste turgutamine looduslike õlidega: eriti hästi sobivad selleks mandli-, jojoobi- ja argaaniaõli. Enne juuste pesemist kanna mõned tilgad õli juuksejuurtele ja juuksepikkusele. 
Lase toitainetel täielikult peanahka ja juustesse imenduda – oota tund aega, enne kui õli välja pesed. Su juuksed muutuvad kohe siidiseks ja kergesti kammitavaks.

Lühidalt: nõuanded igapäevaseks juuksehoolduseks

Väikesed igapäevased nõuanded

  • Kui kuivatad juukseid fööniga õigesti, muutuvad need kohe kohevamaks: 
    selleks kuivata juukseid pea alaspidi. See tõstab juuksejuuri ja annab kohevust.
  • Kurnatud ja kahjustatud juuksed nõuavad eriti suurt tähelepanu. Toida neid rikkalike juuksemaskidega, nagu sügavalt taastav ja intensiivne Care and Repair šampoon, ja võimalusel ära viimistle neid kuumusega.
  • Kasuta kindlasti õigeid hooldusvahendeid! Sinu juuksed püsivad terved ainult siis, kui kasutad õigeid šampoone ja palsameid.
0126_HC_nõuanded_igapäevaseks_juuksehoolduseks_osa_2

Miks peaksin oma juuste eest hoolitsema?

Sõltumata vanusest on tervete ja läikivate juuste põhiline eeldus õige ja juuksetüübile vastav hooldus.

How to care for your hair

Easy hair routine for beautiful tresses