Hea hoolitsus kahjustatud juuste eest

Igapäevane juuste pesemine, kuivatamine ja viimistlemine kurnab juukseid ja võib neid kahjustada – juuksed muutuvad pulkjaks, raskesti käsitsetavaks ja tuhmiks. Kurnatud ja haprad juuksed ei ole veel põhjus meeleheiteks!

Kaitse oma juukseid

Igapäevane juuste pesemine, kuivatamine ja viimistlemine kurnab juukseid ja võib neid kahjustada - juuksed muutuvad pulkjaks, raskesti käsitsetavaks ja tuhmiks. Kurnatud ja haprad juuksed ei ole veel põhjus meeleheiteks!

Mitmekesisus lisab elule vürtsi! Muuda iga päev oma soengustiili – nii ei kurna sa juukseid kogu aeg ühtemoodi.

Nõuanded kahjustatud juuste hooldamiseks

  • Kasuta juuksehooldustooteid, mis on spetsiaalselt välja töötatud sinu juuste vajadusi silmas pidades. Erihooldustooted kurnatud juustele, näiteks Long Care & Repair, sisaldavad parandavaid aineid ja tugevdavaid komponente nagu pantenool ja keratiin. Need aitavad juukseid parandada.
  • Muuda juustehooldust: kasuta kahjustatud juustele mõeldud palsamit, mis kaitseb pärast pesu juuste struktuuri ja annab neile terve läike. Samuti soovitame kasutada kord nädalas toitvat juuksemaski.
  • Tee juuste soengusse seadmises paus. Eriti siis, kui kasutad regulaarselt lokitange või juuksesirgestajat, vajavad su juuksed aeg-ajalt väikest puhkust. NIVEA viimistlustooted ei kurna juukseid, kuid seda teeb kuumus. Ilusate lokkide saamiseks võid juuksed ööseks ka patsi punuda. 

Õletaolised ja kahjustatud?

Juukseid kahjustavad välised tegurid: värvimine, püsilokid, lokitangid ja liiga suur kokkupuude kloori ja päikesega, mis võivad juukseid rünnata ja pikaks ajaks kurnata. 
Pikkade juuste otste vanus on 2–4 aastat ja selle aja jooksul on need nii mõndagi üle elanud. Seetõttu vajad toitvaid palsameid ja juuksemakse, mis taastavad juuste vajaliku hüdratsiooni ja niiskuse. 

Kuidas kahjustatud juukseid ära tunda

Tunned kohe, kui su juuksed on kahjustatud. Terved juuksed on siledad ja siidised, kahjustatud juuksed on aga kuivemad ja karedamad. 

Kui tõmbad sõrmedega läbi juuste ja tunned otstes suuremat takistust, ükskõik kas juuksed on märjad või kuivad, siis on su juuksed kahjustatud. Kohtle kahjustatud juukseid õrnalt ja tähelepanelikult, eriti siis, kui need on märjad. Haruta märjad juuksesalgud hõreda kammiga lahti ja kasuta alati palsamit, sest see teeb juuste kammimise lihtsamaks. 

Kaitse juukseid ka kuivatamise ajal: hoia fööni neist kaugemal ja ära tiri juukseid harjaga. Kõige parem on kasutada lapikharja ja kuivatada juukseid, võttes juukseid kergelt salkhaaval harjale. Kuivata juukseid alati otste suunas, et need kuivaksid kihiti. 


Sea suured eesmärgid: soengud kahjustatud juustele

Kurnatud juuksed pole sageli piisavalt säravad ja siidised – ülesseatud juuksed on sobivaim viis päästa end koledate juuste päeva käest. Ühtlasi annad juustele puhkust lokitangide ja juuksesirgestajaga tehtud soengutest, mis tähendab, et su juuksed ei ole ülekurnatud.

Ilusad soengud kahjustatud juustele

Juukseid on eriti hea kanda ülesseatuna neil päevadel, kui ei ole nende pesemise aeg. Pole vaja oma juukseid hooldustoodetega üle koormata, et elegantne ja hoolitsetud välja näha.

Ilusad soengud kahjustatud juustele

Kui punud juukseid lõdvalt, siis kannad nende eest hoolt kogu pikkuses. See tähendab, et sul ei ole vaja neid kurnata soengusse seadmise ja kuumusega.

Soengunõuanded kahjustatud juustele

  • Kui soovid oma juukseid soengusse punuda, ära kasuta odavaid juuksekumme. Need võivad kahjustada juuste struktuuri ja panna otsad lõhenema. Vali juuksekummid, mis on spiraalikujulised nagu vanaaegne telefonijuhe ja keera need õrnalt ümber juuste. 
    Väike vihje: need juuksekummid ei jäta juustesse pärast äravõtmist praktiliselt mitte mingisugust jälge.
  • Peanaha ja juuste kaitsmiseks ära kinnita juukseid liiga tugevalt. 
  • Kui kannad märgadesse või kuivadesse juustesse tilgakese õli, muudab see juuksed siledaks. Looduslikud õlid nagu mandli- või kookosõli ja samuti Beiersdorfi takjajuureõli sobivad selleks otstarbeks sama hästi nagu spetsiaalsed juuste jaoks välja töötatud õlid.

Kas kanda juukselakki ka kahjustatud juustesse?

Sinu uus ülesseatud soeng peaks vastu pidama ilmale ja tuulele – seetõttu tuleks kasutada juukselakki. Aga kas juukselakid pole mitte kahjustatud juustele sobimatud?

Üldiselt ei kahjusta juukselakk juukseid, kuid peaksid jälgima, et kasutad seda õiges vaid teatud kohtades ja õiges koguses. Vastasel juhul muutuvad juuksed kleepuvaks ja tuhmiks.

Ära kasuta ka liiga palju juukselakki siis, kui kasutad lokitangide või juuksesirgestajat. Paarist lühikesest pihustusest peaks soengu jaoks täiesti piisama.