Värvitud juuksed

Kuidas värvitud juuste eest õigesti hoolt kanda

Kuidas hooldada värvitud juukseid nii

Ükskõik, kas sinu juuksed on blondid, brünetid, mustad või punased: värvitud juuksed peaksid alati särama oma täies hiilguses. Õigete hooldusnõuannetega tagad, et juuksed näevad iga päev välja nii, nagu oleksid just juuksurist tulnud.

Kauakestev värvitud juuste värvi värskus

Värvitud juuksed: läikivad ja terved

säravad juuksed

Kas sulle meeldivad värskelt värvitud juuksed? Ainult õige hooldus tagab juustele särava värvi ja sulle suurepärase enesetunde.

Kuidas juuste värvimine toimub?

Kõigis juuksevärvides kasutatakse vesinikperoksiidi, mis juukseid pleegitab ja oksüdeerib. 

Värvimise alguses avatakse ammoniaagiga juukse struktuur. 
Seejärel tungib oksüdant juuksekarva, eemaldab selle loomulikud värvipigmendid ja muudab juuksed heledamaks. Juuksevärv koosneb väikestest molekulidest, mis tungivad nüüd juuksekarva sisse. Molekulid tekitavad koos oksüdandiga juuksekarvas keemilise reaktsiooni, mille tulemusena tekib uus värv
Alles pärast seda saavad värviosakesed toimida ja nende kaudu võtavad juuksed soovitud värvi. 

Silmipimestav tulemus

Juuste tervise tagamiseks tuleb nende eest õigesti hoolitseda. Sellepärast peaksid juukseid värvivad naised kasutama hooldustooteid, mis on välja töötatud nende juuksetüübi jaoks ning tagavad juustele pikaajalise ja siidise läike.

Juuste kaitsmine päikese käes

Tavaliselt voolab vesi tänu looduslikule lipiidikihile tervetelt juustelt lihtsalt maha. Paraku pehmendavad basseinivees sisalduv kloor ja merevees sisalduv sool seda kihti ja nii pääseb vesi läbi avatud välimise kihi ehk kutiikula juuksekarva sisse ja kahjustab seda. Ultraviolettkiirguse poolt tekitatud vabad radikaalid aktiveeruvad ja värvipigmendid uhutakse välja. 
Kuidas siis oma juukseid kõige paremini kaitsta, kui viibid terve päeva rannas? Võid kas pihustada juustele enne randa minekut veekindlat, UV-filtreid sisaldavat spreid või masseerida juustesse juuksehooldusvahendit, nagu NIVEA Color Care & Protect, ja keerata juuksed lahedasse krunni või kammida siledalt üle pea tagasi.

See tagab, et oled kogu päikeselise päeva jooksul elegantne. Õhtul on vaja juuste ilu taastamiseks neid ainult loputada ja kergelt šampooniga pesta. Lihtsaim alternatiiv on muidugi kanda trendikat suvekübarat. See on stiilne kaitse värvitud juustele.

Kaunid päikeselised päevad NIVEA juuksehooldusvahenditega

Päevitamine

Värvitud juuksed vajavad päikese eest kaitset eriti suvisel ajal, sest ultraviolettkiired ja vesi võivad neid kahjustada. Seetõttu tuleks juuste eest pärast rannas veedetud päeva hoolt kanda, kasutades sarja NIVEA Color Care & Protect tooteid.

Mis hoiab juuksed tervena?

Värviv õli

Värvitud juuksed vajavad särava ja intensiivse värvi säilitamiseks kaitset. Sellepärast on uues innovatiivses retseptis värviva õli kompleks, mis sisaldab nii toitvaid koostisaineid, nagu makadaamiaõli, kui ka kaitsvaid elemente, nagu UV filtreid.

Spetsiaalne kaitse värvitud juustele

Kõik juuksevärvid ründavad kõigepealt juuksekarva ümbritsevat ja kaitsvat lipiidikihti. 

Juukse struktuuri kahjustab samuti sage pesemine, ultraviolettkiirgus või kuumuse kasutamine juuste igapäevasel soengusse seadmisel. Selle tulemusena ei suuda nõrgenenud juuksekiud enam värvipigmente hästi siduda ja värv kaotab sära. Seetõttu tuleb värvitud juuste eest eriti hästi hoolt kanda. 

Toitvad koostisained aitavad juustel siluda välist kaitsekihti; juuksed muutuvad tugevamaks ja seovad värvipigmente paremini. NIVEA Color Care & Protect šampoon ja sellega sobiv palsam on mõeldud just selleks ning kindlustavad su juustele tänu neis sisalduvale värviva õli kompleksile kauakestva ja särava värvi. See taastab juuste sileda läike ja muudab tuhmid juuksed taas säravaks. Loe täiendavalt kahjustatud juuste ja nende eest hoolitsemise kohta siit.

Fresh colour in no time

Natural help for hair care: With just a few tricks your freshly dyed hair will look new again even after weeks; there are lots of home remedies, which are ideal for refreshing the color of dyed hair.