
Päikesekaitsekreemi kasutamise tähtsus
Miks on päikesekaitsekreem nii oluline?
Öeldakse, et parem on karta, kui kahetseda. See ütlus peab siinkohal eriti paika. Hea päikesekaitsekreemi pealekandmine enne päikese kätte minekut on palju parem mõte, kui jääda lootma heale päikesepõletuse ravile.
Päikesekaitsevahendid, nt kohest kaitset pakkuvad, kaitsvad ja niisutavad NIVEA SUN Protect & Moisture piimad, ei aita mitte ainult ära hoida valulikku ja sügelevat päikesepõletuse tunnet, vaid ka takistavad UV-kiirte poolt põhjustatud naha enneaegset vananemist ja vähendavad ohtu haigestuda nahavähki. Isegi kui sul ei teki päikesepõletust, põhjustab naha pidev kokkupuude päikesega kahjustuste süvenemist ja suurendab nahavähi ohtu.
Globaalne soojenemine on tõusuteel ja inimesed on pikaajaliselt päikese käes viibimisega seotud riskidest teadlikumad kui kunagi varem. Praegu on õige aeg hakata päikesekaitsetooteid korralikult kasutama. Paljud inimesed arvavad, et nad ei ole ohus, kui ilm on pilves. Kahjuks see nii ei ole, kuna rohkem kui 90% päikesekiirtest suudab tungida läbi pilvede ja udu. Seega veendu, et oled korralikult sisse määritud!
Ultraviolettkiirgus võib põhjustada pikaajalist kahju sinu nahale
Ilusad sõnad

Miranda Hart
Kui kaua võib olla päikese käes ilma päikesekaitsekreemita?
Päikesevalguse käes olemine on tervisele kasulik. UV-kiirte kogus, mida sinu nahk välja kannatab, sõltub paljudest erinevatest teguritest, näiteks nahatoon, pärilikkus, kellaaeg ja geograafiline asukoht. Tavaliselt on nahk kaitstud ainult 5–30 minutit.
Et tunda end turvaliselt ja päikesepõletust vältida, kasuta alati enne päikese kätte minekut päikesekaitsevahendeid, näiteks kaitsvat ja niisutavat spreid NIVEA SUN Protect & Moisture Spray.
Sa ei pea loobuma pronksikarva jumest

Päikesekaitsevahendid: viis näpunäidet õigeks pealekandmiseks
- Loksuta kasutamise eel tugevalt.
- Kanna peale hoolikalt paksu kihina.
- Lisa korduvalt, eriti pärast ujumist, kuivatamist ja higistamist.
- Ära unusta kõrvu, nina ja õlgu, kuna need saavad rohkem päikest kui muud kehaosad.
- Palu abi, et kanda kreemi kohtadesse, kuhu on raske ulatuda (nt selg).
Päikesepõletuse ennetamine – kogu teave SPF-i kohta
Mõnes kehapiirkonnas tekib päikesepõletus kergemini kui teistes

Mida SPF tähendab ja kuidas see toimib?
Lihtsalt öeldes: võta minutite arv, mille jooksul su nahk suudab end ilma päikesekaitsekreemita kaitsta, ja korruta see SPF-i numbriga. Tulemuseks on maksimaalne päikese käes viibimise aeg, mille jooksul oled kaitstud. Oletame, et loomuliku kaitstuse aeg on 20 minutit. Kui kasutad päikesekaitsepiima SPF-iga 15, pikendad kaitstuse aega 15-kordselt. Seega saad päikese käes olla 300 minutit (ehk viis tundi).
Higistades, ujudes, end käterätiga kuivatades ja rannas mängides kulub päikesekaitsevahend maha. Seetõttu on soovitatav päikesekaitsevahendit uuesti peale kanda vähemalt iga kahe tunni järel ja pärast ujumist. NIVEA päikesekaitsetoodete SPF jääb vahemikku 6 kuni 50. Vali SPF, mis kaitseb sind hästi.
Millist SPF-i kasutada?

Nahatoonil ja geenidel on oma roll

Päikesepõletuse ravi: mida teha, kui oled saanud päikesepõletuse
Mida teha, kui märkad, et nahk on põlenud?
Päikesepõletuse saanud nahk on tavaliselt punane, valus, puudutamisel kuum ja tihti ka sügelev. Nahk võib juba päikese käes kipitama hakata, aga see võib juhtuda ka alles mõned tunnid pärast seda, kui oled pärast päikese käes olemist tuppa tulnud.
Esimese asjana tule päikese käest ära, et sa nahka rohkem ei kahjustaks. Püüa nahk maha jahutada, kasutades külma kompressi või minnes jahedasse vanni / duši alla, mis rahustab nahka.
Joo palju vett, et taastada keha vedelikuvarud ja aidata kehal jahtuda. Nahk on ilmselt väga õrn ja kuiv, seega kanna kahjustada saanud piirkondadele kiht päevitusjärgset toodet, näiteks SOS-piima NIVEA After Sun Moisture Moisturising Soothing Lotion et nahka veelgi jahutada ja asendada kaotatud niiskus. Kanna kahjustatud nahale ükskõik millist toodet väga ettevaatlikult ja pigem tupsutades kui hõõrudes. Tavaliselt koorub kahjustatud nahk paari päeva pärast maha ja paraneb täielikult nädala jooksul. Kui nahk ei näita paranemise märke, tuleks otsida professionaalset meditsiinilist abi.
Rasket päikesepõletust ei tohi kunagi võtta kergelt
Raskekujulise päikesepõletuse nähud võivad olla villid nahal, külmavärinad, kõrge palavik või pearinglus ja iiveldus. Need sümptomid võivad viidata ka päikesepistele, mis võib olla väga ohtlik, kui seda ei ravita koheselt.
Loe täpsemalt päikesepiste põhjuste ja mõju kohta siit.
Hoolitse oma naha eest ja su nahk hoolitseb sinu eest

Kuidas ravida päikesepõletust: mõned lühikesed nõuanded
- Kanna avaraid riideid, et vältida hõõrumist.
- Kata päikesest põlenud nahk õues kinni.
- Ära kasuta kahjustatud kehapiirkonnas seepi ega dušigeeli.
- Joo palju vett.
- Hoia päevitusjärgset piima külmikus, et tugevdada rahustavat toimet.
- Kui nahk on väga valus või tekivad villid, mine arsti juurde.