Maailm on meie nahk

Oma naha eest hoolitsemine tähendab hoolimist ümbritsevast maailmast. Kõik, mis mõjutab meie planeeti, mõjutab ka meid, meie tervist ja nahka. Samamoodi nagu NIVEA austab inimese naha loomulikku tasakaalu, austame ka loodust ennast. Seetõttu tegutseme jätkusuutlikkuse nimel igal sammul. Kõige turvalisema, tõhusama ja säästvama nahahoolduse loomine on teekond. Me usume jätkuvasse täiustamisse. Seepärast astume samme tõeliselt säästva nahainnovatsiooni poole kõiges, mida teeme – alates piimasegudest kuni viisini, kuidas oma nahahooldustooteid valmistame ja pakendame, ning ka muudes valdkondades.

Püüame kasutada koostisosi, mis pärinevad allikatest, mis kasvavad tagasi või on muul viisil taastuvad. Oleme alati avatud kõige kestlikuma lahenduse suhtes, mille hulka võib kuuluda loodusliku allika asemel sünteetilise koostisosa kasutamine.

Teeme koostööd tarnijatega, kes tunnevad meie planeedi ees samasugust vastutust nagu meie, ja meil on selle tõestamiseks sertifikaadid.

Meie pakendifilosoofia on „vähendada, taaskasutada, ümber töödelda“. Energia ja tooraine säästmiseks ning heitmete vähendamiseks arendame pidevalt oma tootmismeetodeid ja pakendeid.

Samuti hoolitseme selle eest, et kõiki NIVEA nahahooldustoodete loomisesse kaasatud inimesi koheldaks nii, nagu soovime, et meid koheldaks: austuse ja hoolivusega.

Tulge meiega teekonnale kaasa ja uurige, kuidas NIVEA püüab maailmaga pidevalt hoolivaimal viisil suhelda, et luua nahahooldustooteid, mis kaitsevad meie nahka ja loodust.


ALLIKAD

Jätkusuutlik algusest peale

Head asjad pärinevad parimatest võimalikest allikatest. Seetõttu tegutseme selle nimel, et kõik, mida NIVEA toodetesse paneme, oleks ohutu ja tervislik – see on ka põhjus, miks püüame igal võimalusel kasutada jätkusuutlikult hangitud toorainet. Meie uurimisrühmad otsivad pidevalt uusi, veelgi paremaid koostisosi ja alternatiivseid allikaid, et meie keskkonnamõju võimalikult palju piirata.

Vastutustundlik hankimine

Märkimisväärne enamik NIVEA tarnijatest täidab meie tarnija käitumisjuhendi sotsiaalseid ja keskkonnanõudeid – ühtlasi aitame neid aktiivselt, et nad järgiksid meie kõrgeid standardeid.

Ühineme metsade mahavõtmise vastase võitlusega, et kaitsta meie planeedi bioloogilist mitmekesisust ja kliimat. Metsaraie on kliimamuutuste üks suurimaid tekkepõhjuseid. Ilma metsadeta kaotavad paljud liigid elupaiga ja Maa oma „rohelised kopsud”. Metsaraie vastase võitluse raames kasutame Forest Stewardship Councili (FSC) sertifikaadiga paberit ja plaanime 2020. aastast alates hankida eranditult FSC sertifikaadiga või ümbertöödeldud paberit.

Propageerime seda kõike aktiivselt tagamaks, et meie nahahooldus oleks planeedile sama õrn kui nahale.

sustainability

Jätkusuutlik palmiõli hankimine

Mõningad NIVEA toodete koostisosad on saadud palmituumaõlist – tegelikult kasutatakse palmiõli derivaate 70 protsendis kõigist kosmeetikatoodetest. Palmiõliga seotud probleem on see, et sageli hävitatakse õlipalmiistandustele ruumi tegemiseks suuri vihmametsi. Usume, et palmiõli tuleb hankida säästvalt, ilma et see tooks kaasa metsade hävitamist. Palmiõli asendamine mõne muu taimepõhise õliga ei ole siiski parim valik, kuna palmiõli saagikus on väga suur. Alternatiivne vähemtootlik taimeõli poleks nii jätkusuutlik, kuna kultuurtaimede kasvatamiseks oleks vaja rohkem maad.

Selle asemel soodustame koos partneritega kogu tarneahelas üleminekut säästvalt toodetud palmiõlile. Beiersdorf osaleb säästliku palmiõli ümarlaual (Round Table on Sustainable Palm Oil, RSPO) ja säästliku palmiõli foorumil (Forum for Sustainable Palm Oil, FONAP).

Palmiõli jätkusuutlikkuse tegevuskava järgides püüame kogu maailmas hankida ainult sertifitseeritult säästva päritoluga palmituumaõli derivaate. See hõlmab meie toetust FONAP-i laiendatud sertifitseerimiskriteeriumidele säästvama palmituumaõli saamiseks – nt kasvuhoonegaaside vähendamise eesmärgid ning palmiistanduste keelustamine turbapinnasel ja muul süsinikurikkal maal.

Meie eesmärk 2020. aastaks on hankida kogu Beiersdorfi tooraineks vajalik palmi(tuuma)õli säästvatest allikatest. 2018. aastaks moodustas juba 63% oma palmipõhise tooraine kogustest katnud säästvalt sertifitseeritud toorainetega (RSPO standard „Mass Balance”). 2020. aastaks täieliku ülemineku eesmärgi saavutamiseni kompenseerime oma ülejäänud kasutusosa jätkusuutlikkuse sertifikaatidega (RSPO „Book and Claim”).

2018. aastal osalesime esmakordselt projekti Carbon Disclosure Project (CDP) metsaprogrammis ja saime hindeks A püüete eest võidelda oma palmiõli tarneahelas metsaraiega.

Kõige säästvamate allikate valimine

Olenemata sellest, kas komponent on taastuv, looduslik või sünteetiline, NIVEA jaoks on koostisosade hankimisel peamised kriteeriumid ohutus, kvaliteet ning säästvus.
NIVEA otsustab sageli selliste looduslike ja looduslikult toodetud koostisosade kasuks, mis toetavad meie naha loomulikke funktsioone. Looduslike ja looduslikult saadud koostisosade puhul on suurepärane ka see, et need on taastuvad. Paljud NIVEA toodete jaoks kasutatavad toorained on külluslikud ja taastuvad – nagu näiteks meie huulepalsamis olev rapsiõli või päevalillevaha, mis pärineb põldudelt, mis õitsevad igal aastal. Püüame tagada, et looduslikud ja looduslikult toodetud koostisosad hangitakse ressursside säästmiseks kestlikul viisil.
Tervikut vaadates võib sünteetiline materjal olla selge võit nii meie planeedile kui ka nahale. Paljudel juhtudel on sünteetiliselt toodetud koostisosad puhtamad ja ühtlasema kvaliteediga. Peale selle, kui koostisosa luuakse laboris, ei ole taimede ja veekultuuride kasvatamiseks vaja põlde. Selle asemel saab põlde ja vett kasutada toidu kasvatamiseks. Mõnel juhul võib see teha sünteetiliselt toodetud koostisosadest ressursisõbralikuma valiku.
Nagu näete, võtab NIVEA oma koostisainete hoolikal valimisel laiema vaatenurga – samas on teie naha tervis ja ohutus alati meie prioriteet.

sustainability

Mille poolest erinevad „looduslik” ja „looduslikult toodetud”?

Looduslikud tooted, nagu eeterlikud õlid, on valmistatud otse looduslikest toorainetest. Need saadakse neist materjalidest füüsikaliste protsesside (nt destilleerimine) või muude, sealhulgas traditsiooniliste meetoditega (nt ekstraheerimine lahustitega) ilma tahtliku keemilise modifitseerimiseta.
Looduslikult saadud koostisosade puhul esmalt töödeldakse tooraineid, näiteks kookosõli, ja seejärel lisatakse need meie koostistesse – nt rasvalkoholina. Neid saadakse konkreetsete keemiliste ja/või bioloogiliste protsesside abil.


Hea viis heade asjade tegemiseks

Investeerime palju energiat teie naha jaoks parimate võimalike koostiste väljatöötamiseks. Hangime koostisosi, mis on ohutud ja toetavad naha loomulikke funktsioone, ning üha enam hangime keskkonnasõbralikke koostisosi.

Loomulikult laieneb meie kohustus kaitsta planeeti ja kogukondi ka NIVEA nahahooldustoodete valmistamise viisidele. Püüame vähendada CO2 jalajälge, säästa energiat ja tagada head töötingimused kõigi jaoks, kes NIVEA toodete valmistamises osalevad.

sustainability

NIVEA toodete loomine on ühine pingutus ja me tunneme, et vastutame kõigi asjaosaliste ees. Tarnijate käitumisjuhend kehtestab meie tarnijatele ja alltöövõtjatele kõrged standardid – sama kõrged kui need, mida me ise järgime. Oleme pühendunud inimõiguste kaitsmisele ega salli oma tegevuses ja tarneahelas sunnitööd ega lapstööjõudu, korruptsiooni ega diskrimineerimist. Me ei esita ainult nõudmisi – aitame oma tarnijatel luua ka jätkusuutlikke tarneahelaid. NIVEA jaoks on teiste abistamine meie planeedi kaitsmisel hea võimalus avaldada ühist positiivset mõju.

Meie energiatarbimise kohustus

Oleme pühendunud oma CO2 jalajälje vähendamisele ja meie energiaalased eesmärgid on ambitsioonikad. 2025. aastaks tahame vähendada ettevõtte energiaga seotud süsinikdioksiidi heitkoguseid 2014. aastaga võrreldes 70% võrra. Iga meie toodetava NIVEA toote puhul! Alustasime kõigi oma traditsiooniliste energiaallikatega tootmisrajatiste energiataristu ülevaatamisega. 2018. aasta lõpuks suutsime vähendada energiakulu 59% võrra. Viisime taastuvenergiale üle kõik rajatised, sealhulgas suured tootmiskeskused Saksamaal ja Hispaanias, välja arvatud meie tehased Mehhikos ja Nigeerias. 2020. aastaks kavatseme kasutada NIVEA toodete valmistamisel ainult taastuvenergiat, mis vähendab oluliselt meie kasvuhoonegaaside heitkoguseid.


Jäätmete vähendamine

Jäätmed on ressurss!

NIVEA võttis endale juba varakult kohustuseks prügiladestamise nulli viia – ja me oleme juba kohal! Ükski meie rajatud tootmiskeskus ei saada jäätmeid prügilatesse. Selle asemel töödeldakse või põletatakse kõik jäätmed soojuse ja elektri tootmiseks. See tähendab, et meie tootmisjäätmed ei satu keskkonda. Jäätmed muudetakse soovimatust materjalist uueks materjaliks või energiaallikaks.

sustainability

Jäätmete vähendamine säästab ressursse

Jäätmete prügilatesse mitteviimine on ainult loo üks külg. Vähem üldjäätmeid tähendab vähem reostust ja vähem väärtuslike ressursside tarbimist. Seetõttu täiustame pidevalt oma plaaneerimis- ja tootmisprotsesse, et vältida jäätmeid kõikjal, kus vähegi võimalik. Näide: meie armastatud NIVEA karp. Algselt hankisime suuri ristkülikukujulisi alumiiniumlehti, millest lõikasime välja karbi küljed, kaaned ja põhjad. 2017. aasta lõpus muutsime oma protsessi ja läksime üle valmislõigatud alumiiniumosadele. See säästab 54 g alumiiniumijääke lehe kohta, kokku 14 tonni alumiiniumi aastas. Vähem transporditavaid materjale ja vähem ringlussevõetavaid jäätmeid tähendab ka vähem kütust transpordiks ja vähem süsinikdioksiidi heitmeid.


PAKENDAMINE

Jätkusuutlik pakendifilosoofia

Soovime tagada, et kõik meie toodetega seotu oleks jätkusuutlik, sealhulgas esimene asi, mida näete iga NIVEA toote puhul: selle pakend. Juba 2009. aastal võtsime keskkonnasõbralikud pakendid päevakorda. Järgides põhimõtet „vältimine, vähendamine, taaskasutus ja ringlussevõtt”, kasutame pakendit, mis hoiab teie NIVEA tooted ohutult värskena, samal ajal kui meie mõju keskkonnale väheneb.

Vähem on rohkem

Kasutades oma pakendites vähem materjale, säästame väärtuslikke ressursse ja väldime raiskamist. Näide: meie kätekreemid. Kui läksime 2016. aastal üle kergete tuubikorkidele, säästsime ainuüksi esimese aastaga umbes 50 tonni polüpropüleeni. Juba 2013. aastal võtsime kasutusele NIVEA Creme Softi dušikreemi või vedelseebi jaoks mõeldud täitepakendid. Uue ostmise asemel olemasoleva NIVEA Creme Softi dušigeelipudeli täitmine aitab vähendada jäätmeid 75% võrra!

Ringlussevõtt: üha uuesti ja uuesti

Töötame ringmajanduse suunas, kasutades oma pakendites üha enam ümbertöödeldud materjale. Nii aitab NIVEA kaasa Beiersdorfi eesmärgi saavutamisele jõuda Euroopas 2025. aastaks plastpakendite puhul 25%-ni ümbertöödeldud materjalist. Märkimisväärse osa NIVEA pakenditest saab juba ümber töödelda. Ja osana Beiersdorfi 2025. aasta eesmärgi on meie siht selleks ajaks 100% taaskasutatavad, kompostitavad või korduvkasutatavad pakendid.

sustainability


Ookeanide austamine

Tagamaks, et meie tooted avaldaksid keskkonnale võimalikult vähe mõju, teeme kõik endast oleneva, et võimalike probleemidega viivitamata ja tõhusalt tegeleda. Võtame näiteks mikroplasti: juba 2013. aastal otsustasime oma toodetest polüetüleenist valmistatud koorivad osakesed järk-järgult välja jätta. Kaks aastat hiljem polnud üheski meie koostises enam mikrograanuleid. Kuid me ei piirdunud sellega. Meie eesmärk on, et kõik NIVEA mahaloputatavad tooted, st dušigeelid ja šampoonid, oleksid hiljemalt 2020. aastaks ÜRO keskkonnaprogrammi määratluse kohaselt mikroplastist vabad. Selle eesmärgi saavutamiseks oleme oma mahaloputatavatest toodetest matistavad ained läbipaistmatute tahkete vees lahustumatute sünteetiliste polümeeride kujul eemaldanud.
Järgmisena võtame käsile nailoni: plaanime 2020. aasta lõpuks kaotada kõigist oma pealejäetavatest toodetest nailoni.
Ükski meie Euroopas müüdavaist päikesekaitsetoodetest ei sisalda keemilisi UV-filtreid oksübensooni ja oktinoksaati – need on koostisosad, millel arvatakse olevat märkimisväärne kahjulik mõju korallriffidele. Seetõttu vastavad meie Euroopa päikesekaitsetooted 2018. aastal vastu võetud Hawaii seadusele, millega keelati nende koostisosade kasutamine päikesekaitsetoodetes. Jätkusuutlikkuse küsimustega sammu pidamiseks jälgime pidevalt uusi teaduslikke avastusi ja hindame neid seoses oma toodetes kasutatavate koostisosadega, olles vajaduse korral valmis tegutsema.

sustainability

Kas teadsite, et sünteetilised tekstiilid on meie ookeanide peamised mikroplastiallikad? Seevastu kehahooldustooted moodustavad neist vaid 2 protsenti. Sellegipoolest tunnistasid NIVEA ja Beiersdorf vajadust juba varakult tegutseda. Seetõttu lõpetasime mikrokiudude kasutamise kõigis oma koostistes ja otsime pidevalt uusi, keskkonnale ohutuid alternatiive.

Varem kasutasime mahaloputatavates kehapuhastustoodetes (kehakoorijad, dušigeelid jne) nahasõbraliku koorimisefekti saavutamiseks polüetüleenist valmistatud väikeseid tahkeid plastosakesi, nn mikrograanuleid. 2013. aastal otsustas NIVEA asendada polüetüleenist koorivad osakesed keskkonnasõbralike alternatiividega. Alates 2015. aastast ei sisalda meie tooted mikrograanuleid. Selle asemel kasutab NIVEA tselluloosi, ränidioksiidi ja kastoorvaha. Tselluloos on biolagunev orgaaniline materjal, mida leidub ka taimsetes kiududes. Ränidioksiid on oma keemiliselt koostiselt sarnane kvartsliivaga ja kastoorvaha on looduslik biolagunev kõva vahataolise konsistentsiga tooraine.
Mikrograanulite eemaldamine oli alles esimene samm. Nüüd töötame intensiivselt selle nimel, et täielikult välja vahetada mikroplastipõhised koostisosad, mida kasutatakse teatud toodete läbipaistmatuks muutmiseks, et anda neile iseloomulik värv ja välimus.
Meie eesmärk on, et kõigi meie mahaloputatavate toodete, st dušigeelide ja šampoonide, koostised oleksid juba 2020. aastal kõikjal maailmas ümber töötatud. Paralleelselt vahetame välja nailonkoostisosad, mida kasutame mõningate pealejäetavate toodete tekstuuri ja tunnetuse parandamiseks. Need on tooted, mis jäävad nahale kauemaks, näiteks mõningad näokreemid. Võite olla kindel, et mikroplastide eemaldamine kõigist NIVEA toodetest kogu maailmas on meie jaoks prioriteet.

DLahustunud ja geeljad sünteetilised polümeerid

Kosmeetika- ja kehahooldustooted võivad sisaldada ka lahustunud ja geeljaid sünteetilisi polümeere – mõnikord nimetatakse neid vedelateks plastideks. Need sünteetilised polümeerid on kaasatud mõnes riigis mikroplastiaruteludesse. Need ained erinevad näiteks sõltumatute organisatsioonide (nt ÜRO keskkonnaprogramm) laialt levinud teaduslike arusaamade ja määratluste alusel siiski mikroplastist oluliselt. Praeguse teadusuuringute kohaselt ei kuulu lahustunud ja geeljad polümeerid ülemaailmse plastidest tingitud veereostusprobleemide hulka. Kuna aga meie eesmärk on oma toodete koostisi pidevalt täiustada ja olla jätkusuutliku innovatsiooni esirinnas, toetame sünteetiliste polümeeride keskkonnamõju edasist uurimist ja kasutame üha enam nn biopolümeere. Nii tagame, et meie NIVEA tooted oleksid sama nahasõbralikud ja kvaliteetsed, nagu olete harjunud.